cedule
vylety

Churáňov - zde je možné si prohlédnout jednu z nejstarších meteorologických stanic, pokochat se skvělým výhledem do okolí,  projít se po zelené turistické značce přes vrchol Přilby k rozcestí U Františka nebo po modré přijdete přes Novou Huť zpět na Churáňov.

Kvilda a okolní slatě- rekreační středisko Šumavských plání, Kvilda,  byla založena již ve 14. století. Z Kvildy je možné prodloužit výlet až k pramenům Vltavy, Horské Kvildě, Jezerní Slati, Novosvětské nebo Chalupské slati.

Naučná stezka Povydří – vás povede přes Antigl údolím Vydry, Borovou Ladu, Čenkovu pilu a Modravu.

Obří hrad – pozůstatky pravěkého keltského hradiště  se nachází nad údolím říčky Losenice na zalesněném hřebeni vrchu Valy, na území I. zóny Národního parku Šumava ve výšce 1005 m nad. Hradiště sloužilo jako strážní místo okolních nalezišť zlata a je zatím nejvýše položené hradiště v Čechách, které bylo objeveno. Na svazích kolem hradiště se nachází kamenné moře a rašelinné porosty. Nálezy z tohoto hradiště lze spatřit v muzeu v Sušici.

Kašperské hory a hrad Kašperk - Kašperské Hory jsou šumavským horským městem, které se rozkládá v blízkosti horního toku zlatonosné řeky Otavy. Historické centrum města je památkovou zónou. Náměstí dominuje gotický kostel sv. Markéty s 30 m vysokou věží. Za pozornost stojí také barokní radnice. Sídlí zde také Muzeum Šumavy. Milovníky technických památek potěší Muzeum historických motocyklů, jiné naopak Muzeum české hračky. Nad městem se tyčí Hrad Kašperk vystavěný z rozkazu Karla IV. k ostraze zemské hranice, obchodní stezky a zlatorudných dolů.

krajina
   
   

© Penzion Říhov-Podskalí 2015